Borowa MC

Grupu 2004. gadā izveidoja trīs draugi no Rēzeknes rajona Maltas pagasta: Aigars Runčis, Agris Barovskis un Guntis Šmaukstelis. Borowa ir Maltas senais nosaukums, bet MC nozīmē ‘mūžīgi ceļā’. Iesākumā grupas darbība nebija nopietna, viņi uzstājās dažādos pasākumos savā rajonā, līdz tika pamanīti, kad uzvarēja Baltinavas mūzikas festivālā Osvalds. Jau pirmajā grupas darbības gadā to atstāja G. Šmaukstelis.

2005. gada sākumā Borowa MC uzstājās 2004. gada Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas ceremonijas noslēgumā ar dziesmu Latgaļu party, kas uzskatāms par pagrieziena punktu grupas attīstībā. Pēc šī koncerta Borowa MC noslēdza līgumu ar Mikrofona ierakstiem par debijas albuma izdošanu. Uzsākot albuma veidošanu, grupu pameta Barovskis, tādējādi tajā palika tikai solists un līderis Aigars Runčis. 2005. gada gaitā grupai pievienojās dziedātāja Guntra Kuzmina-Jukna un ģitārists Ingars Gusāns. Līdz ar I. Gusāna ierašanos grupā, izmainījās tās mūzikas stils, līdztekus repam dziesmās iekļaujot rokmūzikas elementus. Grupa dzied latgaliski.

Dalībnieku trijotne ir tik atšķirīga, ka, pēc I. Gusāna domām, tā ir viena no grupas panākumu atslēgām.

I. Gusāns kļuva pazīstams pēc darbības grupā Borowa MC – tā būtībā bija pirmā blice, kas plašākai auditorijai paskaidroja, kas īsti ir latgaliešu mūzika tās dzimtajā valodā. Savukārt Ingaru visi atpazina pēc milzīgā gredzenu un auskaru krāvuma. Retais zināja, ka šis vīrs patiesībā ir ļoti izglītots, – viņš ir latīņu un sengrieķu valodas pasniedzējs, filoloģijas zinātņu doktors.

Guntra Kuzmina-Jukna ir Rēzeknes novada jauniešu vokālās studijas Skonai vadītāja, komponiste, vokālā pedagoģe RTA jauniešu korī Sonitum, kā arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas (JIRMV) vidusskolas pasniedzēja.

Aigars Runčis – komunikācijas zinātņu maģistrs, televīzijas un radio raidījumu vadītājs (Radio SWH, Latgales radio, LR1 latgaliešu raidījums Kolnasāta).

2005. gada vasarā Radio SWH raidījumā Priekšnams, kurā sacenšas jaunās grupas, iekļuva Borowa MC dziesma Vysskaistuokajai meitinei, kas izpelnījās atzinību, topā iegūstot pirmo vietu. Rudenī dziesma tika iekļauta Radio SWH Top 40 apritē, negaidīti aizkļūstot līdz pat 2. vietai.