Zanzibārs

 Zanzibārs ir viena no populārākajām izklaides vietām Rēzeknē un tā vairāk pazīstama ar trešdienas ballēm. Zanzibāra pirmsākumi meklējami apmēram pirms desmit gadiem, kad tā vadītāji Pēteris un Diāna Cīruļi kopā izloloja ideju par kafejnīcu, bet nosaukums radās nejauši, savienojot divus vārdus bārs un zanzi. Izrādās, ka arī citās valstīs ir bāri ar tādu pašu nosaukumu, piemēram, Igaunijā. Tepat Latvijā, pie Ķekavas, atrodas kempings ar šādu nosaukumu. Starp citu, par Zanzibāru sauc arī divas salas Tanzānijā.

Sākotnēji balles tika rīkotas dažādās dienās – gan sestdienās, gan svētdienās, bet laika gaitā saimnieki saprata, ka trešdienas ir vislabākās dienas šiem pasākumiem. Ne velti trešdienu tautā dēvē arī par nedēļas pirmo piektdienu. Ballēs piedalās dažādi mākslinieki – Aldis Grandāns (Varakļāni), Marchello (Rēzekne), Nikolajs Puzikovs (Ogre), Ginc un Es (Rēzekne), duets Cowers Crew (Rēzekne), Aldis Kise (Rēzekne), DJ Marx, Ainārs Lipskis, Zintis Krakops, grupa Rolise, DJ Aleksander Lustix, Otto, savas karjeras sākumos uzstājās arī Galaktika (Rēzekne) un viesojās  Bruģis (Madona). Zanzibārā tiek rīkotas ne tikai balles, bet arī salsas vakari, diskotēkas 80. gadu stilā un pat pokera turnīri. Bieži mākslinieki paši vēlas piedalīties vai pat rīkot pasākumus, jo tā ir iespēja iepazīstināt publiku ar sevi. Reizi gadā notiek gada lielā balle, kurā ir daudz lielāks apmeklētāju un arī mākslinieku skaits.

Pēteris ir radoša personība, savulaik muzicējis grupā WEISS, kurā viņš pats spēlēja ģitāru un veica ierakstus studijā. Oriģinālās Zanzibāra afišas un video reklāmas ir viņa paša veidotas.

2016. gada beigās tika atvērta jauna atpūtas vieta ar nedaudz citādu koncepciju – JAM K. Valdemāra ielā 8a, tirgojot burgerus un fast food ēdienus.